Lajmet

Përmbyllet Festivali i Teatrit Shqiptar “Moisiu”

28.11.2023

Mbrëmë në Tiranë me shfaqjen “Shtëpia e Zotit” u mbyll edicioni i dytë i Festivalit të Teatrit Shqiptar “Moisiu”më shumë

Ekspozita “Motrat tona” nga artistja feministe Ms. Indefinite

27.11.2023

Në kuadër të fushatës ndërkombëtare “16 ditët e aktivizmit kundër dhunës me bazë gjinore”, në Muzeun Kombëtar të Kosovës është hapur ekspozita “Motrat tona” e artistes feministe Ms. Indefinitemë shumë

Rita Ora dhe Taika Waititi në Kosovë

27.11.2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, pritën në takim yllin botëror nga Kosova, Rita Ora, bashkëshortin e saj, regjisorin Taika Waititi, aktoren e producenten Odessa Rae, të dy fitues të çmimeve Oscar, si dhe Besnik Sahatçiun dhe Elena Oramë shumë

Kosova mirëpret xhudistët anekënd Evropës

24.11.2023

Kampionati i Hapur Evropian i Xhudos "European Judo Championships Open Prishtina 2023" me 16 dhjetor 2023 për here të parë po organizohet në Kosovëmë shumë

Biblioteka Kombëtare shënoi 79-të vjetorin e themelimit të saj

24.11.2023

Me një ceremoni solemne u organizua shënimi i 79-të vjetorit të themelimit të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, “Pjetër Bogdanit”, datë kjo që tregon përkushtimin e palodhshëm dhe rikonfirmimin e bibliotekave të vendit tonë, të cilat e ruajnë kujtesën dhe trashëgiminë letrare të Kosovësmë shumë

previous

6-10 Nga 1448

next