Lajmet

Majlinda Kelmendi, xhudistja jonë e artë mbyll karrierën si sportiste aktive për të vazhduar atë si trajnere

06.12.2021

Nën organizimin e Presidencës së Kosovës, është mbajtur ceremonia për nderimin e xhudistes Majlinda Kelmendi dhe kalimin e saj nga një sportiste aktive në arenën e sportit të xhudos në trajneremë shumë

Angazhim dhe punë në fushën e sportit për të formësuar të ardhmen e të rinjëve tanë

06.12.2021

Sot ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, së bashku me ministren e Arsimit, znj. Arbërie Nagavci, zëvendës ministrja e Shëndetësisë, znj. Dafina Gexha, rektori i UP Naser Sahiti, dekani i FEFS, Musa Selimi dhe Kryetari i Federatës së Sportit Shkollor të Kosovës, z. Adrian Telaku nënshkruan memorandum bashkëpunimi që parasheh përfshirjen e rreth 400 nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme në projekt të edukimit jo-formal në sportet malore, specifikisht skijimitmë shumë

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Vullnetarizmit

05.12.2021

Sot në Galerinë Kombëtare të Kosovës Ministria e Kulturës në bashkëpunim ne UNICEF dhe UNVolunteers organizuan një ngjarje për të shënuar Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmitmë shumë

Zona e lokalitetit arkeologjik “Maja e Zezë” do të mbrohet

05.12.2021

Merret vendimi për pezullim të aktiviteteve të gurëthyesit në afërsi të lokalitetit arkeologjik Maja e Zezë në Obiliqmë shumë

Filloi Prishtina Music Conference

04.12.2021

Me moton: Veshët kanë sy. Shohin, gjykojnë e nuk harrojnë”, sot filloj konferenca Prishtina Music Conference, ku do të trajtohen tema të mirëfillta diskutimi që kanë të bëjnë me aspekte estetike, teknike e biznesore të muzikësmë shumë

previous

1-5 Nga 583

next