Video Galeria

 • Kosova, shtet i xhudos

  Te premten, me 30 shtator 2022, është bërë lansimi i programit "Kosova, shtet i xhudos"

  Shiko Videon
 • Ceremonia e lansimit të programit

  Në ambientet e Muzeut Kombëtar të Kosovës, është mbajtur ceremonia shtetërore e lansimit të programit "Kosova, shtet i xhudos", ku pritet të investohen 12 milion euro.

  Shiko Videon
 • Ekspozita "Na ktheni në shtëpi"

  Në Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, në Lapidariumin e Muzeut të Kosovës u hap ekspozita “Na ktheni në shtëpi”, ku u prezantuan fotografitë e 1247 artefakteve të koleksionit publik muzeal të Republikës së Kosovës që vazhdojnë të mbahen padrejtësisht dhe ilegalisht nga Serbia.

  Shiko Videon
 • Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe Lokaliteteve

  Në shënim të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve dhe Lokaliteteve, flasin Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Kryetarja e Këshillit të Kosovës për Trashëgimi Kulturore, Zanita Halimi.

  Shiko Videon
 • Ndërhyrjet restauruese dhe emergjente në regjionin e Mitrovicës

  Ndërhyrjet restauruese dhe emergjente në asetet e trashëgimisë kulturore në Mitrovicë.#TaMbrojmeTrashegimineKulturore #Mitrovice #MKRS

  Shiko Videon
 • Ministri për Bashkëpunim Rajonal i Izraelit, Esawi Frej vizitoi Prizrenin

  Ministri për Bashkëpunim Rajonal i Izraelit, Esawi Frej zhvilloi një vizitë në qytetin e Prizrenit.Ai u prit nga ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku dhe ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.Bashkë vizituan qendrën kulturore hebraike dhe u njoftua me projektin dhe investimet që po bëhen nga Ministria e Kulturës dhe atë se çfarë pritet të përmbajë kjo qendër. Gjithashtu ishin në Xhaminë e Sinan Pashës, një aset i trashëgimisë kulturore me rëndësi të veçantë.

  Shiko Videon
 • Përurimi i palestrës sportive në Kaçanik

  U përurua palestra sportive në Kaçanik, investim i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

  Shiko Videon
 • Koncerti artistik në 150 vjetorin e lindjes së Asdrenit

  Koncerti artistik në 150 vjetorin e lindjes së poetit, publicistit dhe veprimtarit shqiptar, Aleksandër Stavre Drenova, Asdreni

  Shiko Videon
 • Mesazhi i zëvendësministres Osmani për nder të Ditës Ndërkombëtare të Sportit dhe Paqes

  Mesazhi i Zëvendësministres së Sportit, Daulina Osmani, për 6 prill, për nder të Ditës Ndërkombëtare të Sportit për Zhvillim dhe Paqe

  Shiko Videon
 • Restaurimi dhe ndërhyrjet emergjente në rajonin e Pejës

  Restaurimi dhe ndërhyrjet emergjente në monumente të trashëgimisë kulturore në rajonin e Pejës.

  Shiko Videon
 • Restaurimi dhe ndërhyrjet emergjente në rajonin e Prizrenit

  Restaurimi dhe ndërhyrjet emergjente në monumente të trashëgimisë kulturore në rajonin e Prizrenit.#tambrojmetrashegiminekulturore #kosove #prizren #MKRS

  Shiko Videon
 • Mesazh urimi i personaliteteve për 14 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

  Gëzuar 14 vite shtet Kosova jonë!

  Shiko Videon
 • Restaurimi i Kompleksit Emin Gjiku

  Kompleksit të banimit Emin Gjiku po i kthehet shkëlqimi dhe vlerat trashëgimore!

  Shiko Videon
 • Përgatitjet për koncertin inaugurues të Institucionit të Operës së Kosovës!

  Përgatitjet për koncertin inaugurues të Institucionit të Operës së Kosovës!

  Shiko Videon
 • Përurimi i Qendrës Kombëtare të Xhudos

  Në përurimin e objektit në Pejë, morën pjesë personalitetet më të larta të Republikës së Kosovës dhe shumë personalitete tjera kombëtare e ndërkombëtare.

  Shiko Videon
 • Java Evropiane e Sportit 2021

  Me moton #BëhuAktiv ka filluar Java Evropiane e Sportit.

  Shiko Videon
 • Përmbyllja e Muajit të Rinisë 2021

  Pas katër javëve plot aktivitete, u përmbyll Muaji i Rinisë për vitin 2021 me një vizitë të këndshme në gjimnazin 'Jeta e Re' të Suharekës.

  Shiko Videon
 • Presidentja Osmani takon sektorin rinor

  Në kuadër të Muajit të Rinisë të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Presidentja Vjosa Osmani ftoi në oborrin e saj përfaqësues të organizatave të sektorit rinor për bashkëbisedim.

  Shiko Videon
 • Kampi i Super-Vullnetarëve | Muaji i Rinisë 2021

  Në kuadër të Muajit të Rinisë 2021 të organizuar nga MKRS, OJQ TOKA mbështetur nga Bashkimi Evropian hapi dyert e kampit të Super-Vullnetarëve për fëmijët e Kosovës dhe mërgatës sonë.

  Shiko Videon
 • Muaji i Rinisë

  Sot, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në partneritet me zyrën e UNICEF-it në Kosovë filloi Muajin e Rinisë përmes fazës së dytë të Programit të Punës Praktike “Kosova Generation Unlimited”, me mundësi të punës praktike për 900 të rinj, mbështetur nga Agjencia Austriake për Zhvillim.

  Shiko Videon
 • Festa e pritjes së medalisteve olimpike

  Ekipi olimpik i xhudos që përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020, ka mbërritur në Kosovë më 2 gusht 2021.Kampionet olimpike të xhudos, Distria Krasniqi e Nora Gjakova, u pritën në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

  Shiko Videon
 • Përurimi i shtatores së Fadil Vokrrit

  Është përuruar shtatorja e ish-kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit, afër stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kryetari FFK-së, Agim Ademi, Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, familja Vokrri si dhe personalitete tjera të institucioneve dhe të sportit.

  Shiko Videon
 • Komuniteti artistik në Kosovë

  Dokumentar i realizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, përmes të cilit paraqiten sfidat që ka komuniteti artistik në Kosovë dhe hapat që MKRS-ja ka ndërmarrë në rritjen pagave për krijues dhe performues dhe profesionistë në fushën e trashëgimisë kulturore. Si dhe përmirësimet që po bëhen për këtë komunitet.

  Shiko Videon
 • Intervistë e ministrit Kujtim Gashi për vizitën në Republikën e Turqisë

  Ministri Gashi flet për nënshrkimin e marrëveshjes së bashkëpunimit në fushën e kulturës mes Kosovës e Turqisë dhe takimet tjera

  Shiko Videon
 • Intervistë e ministrit Kujtim Gashi për Stadiumin Kombëtar të Kosovës

  Shiko Videon
 • Promovimi i edukimit jo-formal

  Shiko Videon
 • Juniku i pasur me objekte të trashëgimisë

  Shiko Videon
 • Zëvendësministri Hoti viziton Komunën e Klinës

  Shiko Videon
 • Hoti priti në takim eurodeputeten Julie Ward

  Shiko Videon
 • Zëvendësministri Hoti u takua me përfaqësues të Ipeshkvisë së Kosovës

  Shiko Videon
 • Zëvendësministri Hoti vizitoi Ranillugun, ofroi mbështetje institucionale

  Shiko Videon
 • Zëvendësministri Hoti vizitoi komunën e Novobërdës

  Shiko Videon
 • Intervistë e Ministrit Krasniqi në RTK pas pranimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar

  Shiko Videon
 • KYDP II Documentary Film

  Shiko Videon
 • Ministri Krasniqi ne emisionin TOP SHOW ne Top Channel

  Shiko Videon
 • Fjalimi i Ministrit në Forumin e Peace and Sport 2013 në Monaco

  Shiko Videon
 • Strategjia Kosovare për rininë 2013-2017

  Shiko Videon
 • Ekspozita "Një Komb, Një Kulturë"

  Shiko Videon
 • Bekim Fehmiu

  Shiko Videon
 • Faruk Begolli

  Shiko Videon
 • Traileri Kolonat - Ujkan Hysaj

  Shiko Videon
 • Intervista e Ministrit Krasniqi per emisionin Rendez Vous ne TV21

  Shiko Videon
 • Intervista për fundvit e Ministrit Krasniqi për RTK-në

  Shiko Videon
 • Intervista e Ministrit Krasniqi dhënë për televizionin NileTV të Egjiptit

  Shiko Videon
 • "Sonte" me Ministrin e Kultures Memli Krasniqi

  Shiko Videon
 • Ministri Krasniqi në emisionin Interaktiv – KTV (01.06.2012)

  http://www.kohavision.net/video/rubikon/3721/#.T2L9Xiqkcl0.facebook

  Shiko Videon
 • Ligji për të drejtën e autorit

  Shiko Videon
 • Trashëgimia Kulturore

  Shiko Videon
 • Intervistë me Memli Krasniqin, ministër për Kulturë, Rini dhe Sport

  http://www.youtube.com/watch?v=-gJA_LwPHGw&feature=related

  Shiko Videon
 • Ministri Krasniqi ne debatin per sportin ne Rubikon, 14 Mars 2012 -KTV

  http://www.kohavision.net/video/rubikon/3721/#.T2L9Xiqkcl0.facebook

  Shiko Videon
 • Ministri Memli Krasniqi në RTV 21

  Shiko Videon
 • Ministri Memli Krasniqi në RTV 21

  Shiko Videon
 • Intervista e Ministrit Krasniqi për emisionin Sport Total

  Shiko Videon
 • Intervista e Ministrit Krasniqi për emisionin AS

  Shiko Videon
 • Intervistë e ministrit Krasniqi për emisionin ZONA B në televizionin Klan Kosova

  Shiko Videon
 • Intervistë e ministrit Krasniqi për emisionin TAKIM në televizionin Klan Kosova

  Shiko Videon
 • Interviste e Ministrit Memli Krasniqi në Zërin e Amerikës

  Shiko Videon