Kryeministri Kurti: Është obligim i yni ta ruajmë kompleksin memorial “Adem Jashari”

Sot në 24 vjetorin e sulmit të dytë të forcave serbe ndaj familjes Jashari, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ministra, deputetë dhe drejtues të institucioneve të trashëgimisë kulturore bënë homazhe në varrezat e familjes Jashari në Prekaz

më shumë

Videot Aktuale

Arkivi i lajmeve

  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31