Kosova mposht Danimarkën në basketboll

28.11.2021

Kosova sonte ka shënuar një fitore të rëndësishme në basketboll duke e mundur Danimarkën në ndeshjen e cila është vlefshme për kualifikimet e FIBA Eurobasket 2025.

Në këtë ndeshje është mbajtur edhe ceremonia e pensionimit të kapitenit, Edmond Azemi.

Të pranishëm ishin edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministri i MKRS-së, Hajrulla Çeku, zëvendësministrja Daulina Osmani, kryetari i federatës së basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu, si dhe personalitete të tjera të komunitetit sportiv.

Urime ekipit të Kosovës dhe shumë suksese tutje!!!

Prapa