Lajmet

Ministri Gashi: Evropa Kreative do të integrojë Kosovën në rrjetet evropiane të komunikimit dhe kulturës

17.01.2019

Sot në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” është bërë hapja zyrtare e Zyrës për Programin “Evropa Kreative-Kosovë”.më shumë

Ministri Gashi i dorëzon vendimin familjes së Fadil Vokrrit si vlerësim për kontributin e tij

15.01.2019

Ministri Kujtim Gashi ka pritur në takim familjen e legjendës, Fadil Vokrri, për t’i dorëzuar vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, përmes të cilit, të ndjerit i njihet statusi i qytetarit me merita të veçanta për kontributin e tij dhënë në promovimin e sportit në arenën ndërkombëtaremë shumë

Ministri Gashi: MKRS-ja e gatshme për bashkëpunim konkret me Zvicrën

14.01.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka pritur në takim Kryetarin e Odës Ekonomike Kosove-Zvicër, Stefan Sarakany dhe kryetarin e fondacionit të artistëve nga Zvicra Jacob Abraham.më shumë

‘Në mes’, pjesë e Berlinales, suksesi i radhës i Kosovës në fushën e filmit

14.01.2019

Pas bërjes të ditur nga Festivali Ndërkombëtar i Filmit ‘Berlinale’, se filmi nga Kosova “Në mes” i autorit Samir Karahoda, do të jetë pjesëmarrës në garën ndërkombëtare të filmave të shkurtë “Berlinale Shorts”, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, e konsideron këtë një sukses të radhës për filmin kosovar.më shumë

previous

1-4 Nga 4

next