Lajmet

Ministri Gashi: Salla do të jetë e gatshme për lojë

21.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë për të inspektuar investimet që po bën MKRS-ja në sallën e vogël. Investimet e reja për shtimin e numrit të ulëseve bëhen përmes një kontrate e cila ka vlerën e rreth 170 mijë eurovemë shumë

Ministri Gashi uron xhudistët Gjakova e Krasniqi për medaljet e arta në Grand Prix në Hagë

17.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, uron xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi për medaljet e arta të fituara në Grand Prix që po mbahet në Hagë të Holandës nga sot deri më 19 nëntormë shumë

Ministri Kujtim Gashi përuron disa monumente të trashëgimisë në Prizren, premton edhe 2 milionë euro për Qendrën Historike

16.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Kujtim Gashi sot gjatë ditës ka vizituar qytetin e Prizrenit me ç’rast ka përuruar disa prej projekteve të cilat janë përfunduar dhe po realizohen nga ana e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren në kuadër të zbatimit të aktiviteteve restauruese - konservuese për vitin 2017më shumë

Nevojat e sportistëve prizrenas në vëmendjen e ministrit Gashi dhe të MKRS-së

14.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, qëndroi për një vizitë në qytetin e Prizrenit. Në kuadër të kësaj vizite ministri Gashi inspektoi punimet të cilat janë duke u zhvilluar në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi” në Prizren si dhe lokacionin ku do të ndërtohet stadiumin në Zhurmë shumë

Ministri Kujtim Gashi priti në takim ambasadoren kroate në Kosovë, Maria Kapitanovic

13.11.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot në një takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Maria Kapitanovic. Të dy biseduan rreth Marrëveshjes kulturore mes Kosovës e Kroacisë si dhe shkëmbimit të përvojave kulturore dhe bashkëpunimit të mëtutjeshëm mes dy vendevemë shumë

previous

1-5 Nga 14

next