Lajmet

U përurua stadiumi në Sadovinë të Vitisë

29.03.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka bërë sot përurimin e stadiumit të futbollit në fshatin Sadovinë të Jerlive të Vitisë bashkë me kryetarin e FFK-së, Agim Ademin dhe kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Halitin.më shumë

Ministri Gashi: Kosova në mesin e vendeve tjera në Bienale, shtet shumë i respektuar

29.03.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë sot në konferencën e parë zyrtare për medie me rastin e pjesëmarrjes së Republikës së Kosovës në Bienalen e Artit 2019 në Venedik. Në këtë konferencë u prezantua projekti i cili do ta përfaqësojë Kosovën në ekspozitën e 58-të të Bienales së Venedikut.më shumë

Ministri Gashi: Ekspozita "Hartografia evropiane dhe territoret shqiptare" bashkëpunim ndërmjet institucioneve dhe profesionistëve

28.03.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marr pjesë sot në hapjen e ekspozitës "Hartografia evropiane dhe territoret shqiptare" e cila përfshinë harta të koleksionuara të autorit Afrim Ethemi. Në hapjen e ekspozitës morën pjesë edhe ambasadori i Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi dhe ai i Shqipërisë, Qemal Minxhozi.më shumë

Në Ditën Botërore të Teatrit ministri Gashi ndau çmimet për teatër

27.03.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni solemne në kabinetin e tij, ka bërë ndarjen çmimeve për teatër për vitin 2018. Çmimet e ndara u shoqëruan me certifikata dhe me shpërblime në vlera monetare ku përveç Çmimit Kombëtar për Vepër Jetësore që u shpërblye me shumën prej 5 mijë eurosh, çmimeve të tjera iu ndanë nga 2 mijë e 5oo euro.më shumë

Kosova bëhet edhe me një federatë, atë të Badmintonit

26.03.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim Jeton Nebiun, kryetari i federatës më të re që u themelua në Kosovë, Federatës së Badmintonitmë shumë

previous

1-5 Nga 24

next