Lajmet

Ministri Gashi:Prizreni bëhet me pishinë olimpike

20.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi , ka marr pjesë sot në vendosjen e gurthemelit të Pishinës Olimpike në Prizren në Palestrën Sportive “Rexhai Surroi” , që është një investim i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.më shumë

Ministri Gashi në Pejë shpërblen xhudistët medaljistë dhe kërkon fillimin e ndërtimit të Qendrës Nacionale të Xhudos

19.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot Federatën e Xhudos në Pejë. Me rastin e kësaj vizite, në një ceremoni ku morën pjesë edhe drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, ministri Gashi, ka ndarë ceqet xhudisteve Nora Gjakova dhe Distria Krasniqit po ashtu edhe trajnerit Driton Kuka. Xhudistja Nora Gjakova është shpërblyer me 20 mijë euro, pas fitores së medaljes së artë në Kampionatin Evropian që është mbajtur në prill të këtij viti, ndërsa xhudistja Distria Krasniqi është shpërblyer me 14 mijë euro për fitoren e medaljes së argjendtë. Ndërkaq trajneri i xhudisteve, Driton Kuka, është shpërblyer me 17 mijë euro.më shumë

MINISTRI KUJTIM GASHI VIZITON PARKUN ARKEOLOGJIK ULPIANA

19.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar Parkun Arkeologjik Ulpiana, për të parë nga afër punimet që po zhvillohen nga Instituti Arkeologjik i Kosovës, punimet tjera në bashkëpunim me UniversitetinL’Ecole Normale Superiore-Paris dhe Universitetin e Prishtinës, sipas marrëveshjes së nënshkruar vitin e kaluar.më shumë

Ministri Gashi: MKRS në vazhdimësi ka rritur përkrahjen për rininë

19.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni për nënshkrimin e kontratave me të rinjtë përfitues të shpalljes së fundit nga ana e MKRS-së, për Edukim Jo-Formal, ka pritur sot në kabinetin e tij përfaqësues të 22 organizatave rinoremë shumë

Nënshkruhet memorandumi për projektin “Kujtesa e Kosovës: Histori Gojore – 100 Rrëfime nga 100 Pleq e Plaka”

18.07.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi dhe Drejtori i Bibliotekës Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”, Fazli Gajraku kanë nënshkruar memrondumin e bashkëpunimit për realizimin e projektit “Kujtesa e Kosovës: Histori Gojore – 100 Rrëfime nga 100 Pleq e Plaka”.më shumë

previous

1-5 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO