Lajmet

Ministri Shala: Nexhmije Pagarusha përfaqëson vlera kulmore të artit të Kosovës

07.05.2017

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarusha, feston sot ditëlindjen e 84-të. Me këtë rast, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka uruar këngëtaren e madhe shqiptare, duke u shprehur se artistet si Pagarusha, përfaqësojnë vlera kulmore të vendit tonë dhe me to krenohet Kosovamë shumë

Stadiumi i Prishtinës - rreth 70 % e punimeve janë kryer

05.05.2017

Në vazhdën e inspektimit të investimeve të shumta që po realizon Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit nëpër gjithë Kosovën, me qëllim të përmirësimit të infrastrukturës së sportit dhe plotësimit të standardeve ndërkombëtare, ministri Kujtim Shala, i shoqëruar edhe nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka parë sërish punimet që po zhvillohen në Stadiumin e Prishtinës, që është investimi më i madh i MKRS-së në fushën e sportit deri me tanimë shumë

95 mijë euro për Komitetin Paraolimpik të Kosovës dhe dy federata

05.05.2017

Në kuadër të mbështetjes së drejtpërdrejtë për punën e federatave sportive, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit me Komitetin Paraolimpik të Kosovës dhe dy federata të sportitmë shumë

Ministri Shala vizitoi Vushtrrinë

04.05.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizatur Vushtrrinë, me ç’rast ka inspektuar punimet në Qendrën Rinore në këtë qytet, investim ky i MKRS-së dhe Urën e Guritmë shumë

Ministri Kujtim Shala: Dinamikë e kënaqshme në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari”

04.05.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka inspektuar sot punimet që po zhvillohen për renovimin e Stadiumit Olimpik “Adem Jashari”, ku MKRS-ja po investon rreth 1 milion e 500 mijë euromë shumë

previous

6-10 Nga 1000

next

KOSOVO IN UNESCO