Lajmet

Ministri Shala: Nexhmije Pagarusha përfaqëson vlera kulmore të artit të Kosovës

07.05.2017

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarusha, feston sot ditëlindjen e 84-të. Me këtë rast, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka uruar këngëtaren e madhe shqiptare, duke u shprehur se artistet si Pagarusha, përfaqësojnë vlera kulmore të vendit tonë dhe me to krenohet Kosovamë shumë

previous

1-1 Nga 1

next

KOSOVO IN UNESCO