Kosova ngadhënjen ndaj Iralndës në basketboll

22.02.2024

Atmosferë fantastike ishte sonte në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë ku u zhvillua ndeshja në basketboll mes Kosovës dhe Irlandës.

Kosova doli fituese në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të raundit të parë parakualifikues të Kupës së Botës të Basketbollit FIBA 2027.

Kjo ishte sfida e parë, ndeshjen e radhës do ta kenë ndaj Azerbajxhanit më 25 shkurt. Kosova është në grup me Zvicrën, Irlandën dhe Azerbajxhanin.

Ndeshjen nga afër e ndoqën kryeministri Albin Kurti, zëvendësministrja Daulina Osmani dhe kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu.

Suksese të mëtutjeshme djema!

Prapa