Lajmet

MKRS shpëblen boksieren Donjeta Sadiku

23.05.2022

Ministri Çeku pret në takim boksieren Donjeta Sadiku, e cila i solli Kosovës medalje të bronztë nga Kampionati Botëror i Boksit për senioremë shumë

Ka përfunduar turneu ndërkombëtar tradicional i boksit “Lah Nimani”

22.05.2022

Sot ishin ndeshjet finale të turneut, në të cilin morën pjesë 5 shtete, Shqipëria, Bullgaria, Maqedonia Veriore, Mali I Zi dhe Kosova.më shumë

Kosova dhe Franca, marrëveshje për bashkëprodhim kinematografik

21.05.2022

Sot në Cannes është nënshkruar marrëveshja për bashkëprodhim kinematografik mes Kosovës dhe Francës.më shumë

TKK anëtar i Rrjetit Evropian të Teatrove

20.05.2022

Teatri Kombëtar i Kosovës anëtarësohet në Rrjetin Evropian të Teatrove European Theatre Convention gjatë mbledhjes së Asamblesë, në konferencën që po mbahet në Pragë.më shumë

Rreth 1,8 milionë Euro investime në trashëgimi kulturore në Prizren

20.05.2022

Mbi 1,2 milionë Euro është vlera e buxhetit që është duke u investuar në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore, kurse rreth 490 mijë Euro të tjera përfshihen në buxhetin e projekteve që do të nisin të zbatohen gjatë këtij viti në qytetin e Prizrenit.më shumë

previous

1-5 Nga 28

next