Lajmet

Ministri Çeku vizitoi studion e artistit Jakup Ferri

25.01.2022

Artisti Jakup Ferri do të përfaqësojë Republikën e Kosovës në Edicionin e 59-të të Bienales së Artit në Venedik për vitin 2022, ndërsa kuratore do të jetë Inke Arnsmë shumë

Kryeministri Kurti: Është obligim i yni ta ruajmë kompleksin memorial “Adem Jashari”

22.01.2022

Sot në 24 vjetorin e sulmit të dytë të forcave serbe ndaj familjes Jashari, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ministra, deputetë dhe drejtues të institucioneve të trashëgimisë kulturore bënë homazhe në varrezat e familjes Jashari në Prekazmë shumë

Kryeministri Kurti: Sportin ta kthejmë në kulturë të shoqërisë

22.01.2022

Sot, në Brezovicë, u përmbyll ngjarja dy ditore “Tryeza e Sportit”, ku akterët më të lartë vendor të komunitetit sportiv, diskutuan tema të ndërlidhura me këtë fushëmë shumë

Mbahet takimi “Tryeza e Sportit”, akterët e sportit diskutojnë për të ardhmen e sektorit

21.01.2022

Me qëllim të zhvillimit të mëtejmë të sportit në Republikën e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës, federatat sportive dhe akterët tjerë institucional e sportivë, po organizon sot dhe nesër “Tryezën e Sportit”, i cili është një takim diskutimi ku po marrin pjesë niveli më i lartë i komunitetit të sportit në vendin tonë dhe po mbahet në Brezovicëmë shumë

Akademi përkujtimore në 40 vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës

17.01.2022

Në 40 – vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, Qeveria e Republikës së Kosovës organizoi Akademi Përkujtimore në nderim të tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtaremë shumë

previous

1-5 Nga 10

next