Lajmet

Penza fiton Superkupën Mbarëkombëtare

14.10.2021

Sonte u zhvillua finalja e madhe e Superkupës Mbarëkombëtare, ku u përballën dy skuadrat nga Kosova, Prishtina dhe Penza nga Pejamë shumë

Mbështetje e plotë për Operën e Kosovës

14.10.2021

Takim me anëtarët e Këshillit përgatitor dhe UD së drejtorit të institucionit të Operës së Kosovës.Sot në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ministri Çeku priti, z. Meriton Ferizin, Ushtrues i Detyrës së Drejtorit të Operës së Kosovës dhe anëtarët e Këshillit përgatitor të këtij institucionimë shumë

DAM Festivali ka bërë një punë të palodhshme 15 vjeçare

14.10.2021

Takim me koncert-mjeshtrin e Orkestrës së Operës Shtetërore dhe Filarmonisë së Vjenës, Fedor Rudin dhe Boris Kusnezow - pianistmë shumë

Përurohet palestra sportive në Skenderaj

14.10.2021

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, znj. Daulina Osmani, të mërkurën mori pjesë në ceremoninë e përurimit të palestrës sportive në Skenderaj, ku në rolin e nikoqirit i pranishëm ishte edhe kryetari i kësaj Komune, z. Bekim Jasharimë shumë

Vizitë në monumente të trashëgimisë kulturore në Prishtinë

13.10.2021

Sot ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, z. Hajrulla Çeku së bashku me ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, z. Elbert Krasniqi dhe këshilltaren e ministrit Çeku, znj. Nora Arapi Krasniqi vizituan dy monumente të trashëgimisë kulturore në Prishtinë, të cilat janë duke u restauruar. Kompleksin e Banimit të Familjes Emingjiku dhe Sahat Kullënmë shumë

previous

1-5 Nga 21

next