Lajmet

Telegram ngushëllimi i Ministres Dumoshi për ndarjen nga jeta të veprimtarit Ramadan Musliut

22.10.2020

E nderuara familje Musliu,Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të poetit, publicistit, kritikut letrar dhe studiuesit Ramadan Musliumë shumë

Në Komoran nis stadiumi sintetik, investim i MKRS-së mbi gjysmë milioni euro

21.10.2020

Komunës së Drenasit i shtohet edhe një terren sportiv sintetik. Për këtë Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, zëvendësi Halil Matoshi dhe Kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci, kanë vënë gurthemelin e stadiumit sintetik në Komoran, projekt kapital që tejkalon shumën prej gjysmë milioni euro dhe që pritet të përfundojë brenda dy vitevemë shumë

Ministrja Dumoshi: Me të rinj të aftësuar profesionalisht, shteti i Kosovës çohet përpara

21.10.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, e shoqëruar nga zëvendësministri Halil Matoshi dhe një pjesë e stafit të MKRS-së, vizituan sot Komunën e Skenderajt për të marrë pjesë në ceremoninë e certifikimit të të rinjve në fushën e edukimit joformal dhe në inspektimin e disa projekteve që është duke investuar ministria në këtë komunëmë shumë

MKRS-ja ndan 500 mijë euro për programet për Tregun e Punës, për 400 të rinj punëkërkues

20.10.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi, dhe Përfaqësuesja e Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara (UNDP), Maria Suokko, kanë nënshkruar marrëveshjen e financimit mes MKRS-së dhe UNDP-së për zbatimin e projektit Programet Aktive të Tregut të Punës 2, konkretisht programit të praktikës në punë në Kosovësmë shumë

Përurohet Palestra e Sportit në Deçan, investim mbi dy milionë euro i MKRS-së

20.10.2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, bashkë me Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetarin e Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, sot përuruan Palestrën Sportive në Deçan, e cila ka kapacitet me mbi 1500 ulëse, projekt i infrastrukturës fizike, në të cilin ka investuar Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ndërsa vlera e investimit është mbi dy milionë euromë shumë

previous

1-5 Nga 22

next