Lajmet

Ministrja Dumoshi takoi ambasadorin e Turqisë, Çagri Sakar

26.02.2020

Ministra e Kulturës, Rinisë dhe Sportit,Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim delegacionin e Ambasadës së Republikës së Turqisë në Republikën e Kosovës, të kryesuar nga ambasadori i Turqisë në Kosovë, Çağrı Sagar, me të cilët ministrja bisedoi për vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendevemë shumë

Zëvendësministri Beqiri merr zyrtarisht detyrën

26.02.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim zëvendësministrin e MKRS-së, Ismet Beqiri, i cili zyrtarisht edhe ka pranuar këtë detyrëmë shumë

Ministrja Dumoshi në “Berlinale” takon drejtoreshën e EFA-së, Marion Doring

24.02.2020

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, po qëndron për vizitë në Gjermani, në festivalin prestigjioz të filmit “Berlinale”, ku ka marrë pjesë në premierën e filmit “Exil”, i regjisorit kosovar Visar Morinamë shumë

Reagim i MKRS-së për rastin e futbollistit Ilija Iviq

21.02.2020

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit Futbollistik “Flamurtari”, për të marrë vesh për së afërmi situatën e futbollistit të këtij klubi, Ilija Iviq, vjen me këtë reagim përmes të cilit dënon çdo ndërhyrje të politikës në sportmë shumë

Ministrja Dumoshi priti në takim përfaqësues të USAID-it dhe Ambasadës Amerikane në Kosovë

21.02.2020

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti sot në takim Zevendësdrejtoreshën e USAID-it në Kosovë, Zeinah Salahi dhe Deborah MacLean, Shefe e Diplomacisë Publike në Ambasadën Amerikanemë shumë

previous

1-5 Nga 27

next