Lajmet

Ministri Gashi: Sportistët ambasadorët më të mirë, po na bëjnë krenarë edhe në vendet që nuk e njohin Kosovën

23.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni të organizuar në kabinetin e tij, ka bërë ndarjen e shpërblimeve shtetërore për sportistë dhe trajnerë.më shumë

MKRS e vendosur që të investojë në infrastrukturë dhe talente të futbollit

22.05.2019

Zëvendësministrja Leonora Morina-Bunjaku ka pritur sot në takim Thierry Favre, shef i Divizionit te Federatave Kombëtare të UEFA-së dhe drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, presidentin e FFK-së, Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu.më shumë

Ministri Gashi: Kosova është me fat që ka një vend mik siç është Gjermania

21.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të vizitës zyrtare në Berlin, sot në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë është pritur zyrtarisht nga i Ngarkuari i Ministrisë së Jashtme për Ballkanin, Ambasadori Christian Hellbach.më shumë

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

20.05.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, po qëndron për një vizitë zyrtarë në Gjermani. Në kuadër të kësaj vizite, Gashi në Berlin në cilësinë e përfaqësuesit nga Kosova, është duke kryesuar Zyrën Regjionale për Bashkëpunim Rinor (RYCO) po merr pjesë në konferencën: "Bashkëpunimi rajonal parlamentar në mbështetje për angazhimin e RYCO-s dhe parlamenteve në procesin e Berlinit".më shumë

Njoftim

15.05.2019

Njoftohen te gjitha institucionet përkatëse kulturore, edukative arsimore, produksionet filmike dhe shoqatat e filmit , se shtyhet afati për dorëzimin e nominime për Çmimin Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu” dhe Çmimi Vjetor për kinematografi. më shumë

previous

1-5 Nga 13

next