Lajmet

Ministri Gashi nënshkruan Rregulloren për Këshillin Drejtues të Muzeut

21.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren për punën e Këshillit Drejtues të Muzeut Kombëtar të Kosovës (MKK).më shumë

MKRS nënshkruan memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata, në vlerë totale prej më shumë se gjysmë milioni euro

20.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit, ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata.më shumë

Në 11 vjetorin e Pavarësisë Shtimja bëhet me palestër sportive

17.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryetarin e komunës së Shtimes, Naim Ismajli së bashku me ambasadorin William Walker, në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës kanë bërë përurimin e palestrës sportive në Shtime.më shumë

MKRS-ja ndau çmimet për letërsi

15.02.2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni solemne, ka bërë ndarjen e Çmimit Kombëtar për Vepër Jetësore "Azem Shkreli" dhe për Çmimet Vjetore për Letërsi.më shumë

Zëvendësministrja Bunjaku priti në takim zv. presidentin e Federatës Evropiane të Volejbollit

15.02.2019

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Leonora Morina Bunjaku, priti në takim zv. presidentin e Federatës Evropiane të Volejbollit, Özkan Mutlugil, dhe kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi.më shumë

previous

1-5 Nga 14

next