Lajmet

Ministri Gashi vizitoi Nexhmije Pagarushën, i dorëzoi vendimin për statusin qytetares me merita të veçanta

30.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot këngëtaren Nexhmije Pagarusha.më shumë

Përurohet stadiumi i parë ndihmës në Skenderaj

29.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli dhe me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, kanë bërë sot përurimin e stadiumit ndihmës në Skenderajmë shumë

Gashi MKRS njëra nga institucionet kryesore për parandalimin e dukurive negative për të rinjtë

27.11.2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në konferencën “Toleranca & Siguria Njerëzore e të Rinjve në Kosovë” e organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).më shumë

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunimin e të rinjve të Kosovës dhe Shqipërisë

26.11.2018

Në kuadër të Mbledhjes së dy qeverive, të Republikës së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, e cila po mbahet në qytetin e Pejës, në mesin e një sërë marrëveshjesh, u nënshkrua edhe marrëveshja për bashkëpunim në fushën e rinisë.më shumë

Ministri Gashi: Themelimi i BKK-së sot perceptohet si ngjarja më e rëndësishme në kulturën shqiptare të Kosovës

23.11.2018

Sot, Biblioteka Kombëtare e Kosovës e ka shënuar ditëlindjen e saj. Biblioteka ka shënuar 74 vjetorin e themelimit. Në ceremoninë festive të shënimit të përvjetorit të themelimit të institucionit kryesor të librit në vendin tonë kanë marrë pjesë shumë personalitete.më shumë

previous

1-5 Nga 26

next