Lajmet

Ministri Kujtim Gashi prezantoi prioritetet strategjike të MKRS-së në komisionin parlamentar për vitin 2018

13.12.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë në takimin me Komisionin parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi, ku diskutoi për buxhetin e MKRS-së për vitin 2018më shumë

Ministri Gashi takon presidentin al-Sabah, e informon se Kosova e trajton sportin me prioritet

11.12.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti në takim presidentin e Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare, Sheikh Ahmad al-Fahad al-Sabah, i cili po qëndron në një vizitë në vendin tonë, me rastin e tre vjetorit të pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtarmë shumë

Ministri Gashi po merr pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në fushën e filmit në Berlin

10.12.2017

Me ftesë të Presidentit të Akademisë Evropiane të Filmit, Wim Wenders, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, po merr pjesë në ceremoninë e edicionit të 30-të të Europian Film Awards 2017, në Berlin të Gjermanisëmë shumë

Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e vdekjes së aktorit Blerim Peci

09.12.2017

E nderuara familja Peci, Lajmin për vdekjen e parakohshme e të dashurit tuaj, Blerimit, aktorit tonë të mirënjohur, e morëm me pikëllim të madh dhe jemi shokuarmë shumë

Kosova po merr pjesë në samitin Pan-Evropian të Pronësisë Intelektuale

08.12.2017

Në samitin dy ditor që po mbahet në Bruksel për pronësinë intelektuale në kuadër të IP Summit të Pronësisë Intelektuale Pan-Evropiane, Kosova po përfaqësohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, konkretisht nga drejtori i Zyrës së Drejtës së Autorit, Valon Kashtanjevamë shumë

previous

1-5 Nga 10

next

KOSOVO IN UNESCO