Lajmet

Gjysmë shekulli jetë e institucionit kryesor të trashëgimisë në Prizren

19.10.2017

Qendra Rajonale e Trashëgimisë Kulturore në Prizren (ish Instituti për Mbrojtje të Monumenteve) shënoi mbrëmë gjysmë shekulli jete që nga themelimi i këtij institucioni të trashëgimisëmë shumë

Ministri Gashi priti Kryesuesen e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova

16.10.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim Kryesuesen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, Nataliya Apostolovamë shumë

“Takimet e Gjeçovit”, rikujtesë e promovim i vlerave tona kulturore e historike

14.10.2017

Në Zym të Hasit, nga 12 deri 15 tetor, po mbahet edicioni i 46-të me radhë i manifestimit letrar, kulturor e shkencor “Takimet e Gjeçovit”, në të cilin po mbahen aktivitete të shumta në sferën e kulturës e shkencësmë shumë

Presidenti i Shqipërisë Meta e Ministri Gashi qëndruan në parkun Ulpiana

12.10.2017

Në kuadër të agjendës në vizitën e tij zyrtare në Kosovë, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i shoqëruar nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, vizituan Parkun Arkeologjik të Ulpianësmë shumë

Ministri Gashi priti në një takim njohës ambasadorin hungarez

12.10.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, priti sot në një takim Ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Márkusz László. Në takim u diskutuan çështjet që kanë të bëjnë me bashkëpunimin mes MKRS-së dhe Ambasadës së Hungarisë, në fushat e kulturës dhe sportitmë shumë

previous

1-5 Nga 17

next

KOSOVO IN UNESCO