Lajmet

Ministrja Vlora Dumoshi mori pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Animacionit “Anibar”

18.08.2017

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, vizitoi ekspozitën e Festivalit Ndërkombëtar të Animacionit “Anibar” në Galerinë e Arteve në Pejë, me ç’rast ajo u prit nga drejtori i Festivalit Ndërkombëtar të Animacionit “Anibar”, Vullnet Sanaja dhe nga kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.më shumë

Ministrja Dumoshi: Kosova ka shënuar progres në infrastrukturën sportive

17.08.2017

Ministrja i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, së bashku me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, ka takuar sot presidentin e UEFA-së, Aleksander Ceferin, me të cilin ka biseduar për zhvillimet në futbollin e Kosovës dhe rreth investimeve të shumta që po realizon MKRS-ja në funksion të përmirësimit të infrastrukturës sportive në vendmë shumë

Në 50-vjetorin e themelimit të EMM në Prizren, fillon restaurimi i shtëpisë së Muhamed Shukriu

14.08.2017

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren ka filluar së zbatuari projektin për restaurimin e shtëpisë së familjes Shukriu në Prizren. Ky investim i Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sporteve i cili po zbatohet përmes Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizrenmë shumë

Ministrja Dumoshi ndau çmimin për filmin “Sans le Kosovo”

12.08.2017

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka marrë pjesë në ceremoninë përmbyllëse të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “Dokufest” që u mbajt në Prizren nga 4 deri në 12 gushtmë shumë

Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor pritet të hapet edhe në Kosovë

09.08.2017

Sot në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sekretari i përgjithshëm Veton Firzi bashkë me drejtorin e Departamentit të Rinisë, Xhevat Bajrami, priti në takim Drejtorin e Zyrës Rajonale për Bashkëpunim, Djuro Blanusha, zv. Sekretarin e Zyrës Ryco, Fatos Mustafa dhe koordinatoren e Zyrës Rajonale për Kosovë, Krenare Gashimë shumë

previous

1-5 Nga 5

next

KOSOVO IN UNESCO