Lajmet

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur në Evropianin në Poloni

20.04.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë në kategorinë deri në 57 kg, ku të dyja ngadhënjyen me ippon në ndeshjet fituese, në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Poloni, nga 19 deri më 23 prillmë shumë

Pesë federatave të sportit u ndahen 298 mijë euro

20.04.2017

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit edhe me pesë federata tjera të sportit, duke përkrahur financiarisht këto federata për realizimin e planeve për vitin 2017më shumë

MKRS me përkrahje të projekt-propozimeve në fushën e trashëgimisë kulturore

20.04.2017

Në kuadër të zbatimit të Strategjisë Kombëtare për Trashëgiminë Kulturore 2017 – 2027, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, fton të interesuarit për të aplikuar për projekte në fushën e trashëgimisë kulturore.më shumë

MKRS-ja dhe SBASHK-u po punojnë për finalizimin e kontratës kolektive në fushën e kulturës

20.04.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot një delegacion të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), në krye me Rrahman Jasharin, kryetarmë shumë

previous

1-4 Nga 4

next

KOSOVO IN UNESCO