Lajmet

Reagim për Ditën Botërore të Librit dhe të Drejtën e Autorit

23.04.2017

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, dëshiron të sqarojë opinionin publik se, shkrimi i botuar nëpër disa portale “Ministria e Kulturës harron Ditën e Librit” është i pavërtetë dhe tendencioz. Shkrime të tilla të paverifikuara, nuk janë në dobi as të librit dhe as të opinionit publikmë shumë

Shënohet Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtës së Autorit

21.04.2017

Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani”, më 21 prill, ka organizuar veprimtari kulturore për Ditën Botërore të Librit dhe të së Drejtës së Autorit, ditë kjo e cila festohet më 23 prillmë shumë

Ministri Shala: Roli i Agjencisë Shtetërore të Arkivave të Kosovës i një rëndësie të posaçme

21.04.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar sot Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, ku është pritur nga kryeshefi ekzekutiv i këtij institucionit Ramë Manajmë shumë

Ministri Shala uron xhudistet Kelmendi e Gjakova për suksesin e arritur në Evropianin në Poloni

20.04.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, uron xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e medaljes së artë në kategorinë deri në 52 kg, respektivisht xhudisten Nora Gjakova, për fitoren e medaljes të bronztë në kategorinë deri në 57 kg, ku të dyja ngadhënjyen me ippon në ndeshjet fituese, në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Poloni, nga 19 deri më 23 prillmë shumë

Pesë federatave të sportit u ndahen 298 mijë euro

20.04.2017

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit edhe me pesë federata tjera të sportit, duke përkrahur financiarisht këto federata për realizimin e planeve për vitin 2017më shumë

previous

1-5 Nga 23

next

KOSOVO IN UNESCO