Lajmet

Zëvendësministri Qazim Rahmani priti në takim investitorë italianë

16.03.2017

Zëvendësministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Qazim Rahmani, ka pritur sot disa zyrtarë të lartë italianë të disa kompanive të njohura.më shumë

Kanadaja mbështet fuqishëm Kosovën në fushën e kulturës

16.03.2017

Në Galerinë e Ministrisë së Kulturës u hap ekspozita, "Natyra e Universit" e artistes nga Kanadaja, Jo Ann Lanneville ku i pranishëm ishte edhe ambasadori i Kanadasë me seli në Kroaci, Daniel Maksymiuk.më shumë

previous

1-2 Nga 2

next

KOSOVO IN UNESCO