Lajmet

Telegram ngushëllimi i ministrit Shala për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Arif Demolli

06.03.2017

E nderuara familje Demolli,Me dhimbje dhe pikëllim të madh e mora lajmin për ndarjen nga jeta e të dashurit tuaj, shkrimtarit tonë të mirënjohur, Arif Demollit.më shumë

Sllovenia e Kosova me koncert të përbashkët kulturor

06.03.2017

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, ka pritur në takim ambasadorin e Sllovenisë në Kosovë, Miljan Majhen, me të cilin diskutoi për organizimet e përbashkëta kulturore mes Kosovës e Sllovenisë, si dhe thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit mes dy shtetevemë shumë

previous

1-2 Nga 2

next

KOSOVO IN UNESCO