Lajmet

Hoti takon ministren e Shtetit, znj. Böhmer dhe krijuesit e Evropës Juglindore në Berlin

23.03.2017

Me fillimin e pranverës, në "Shtëpinë e Literaturës" në Berlin, u promovuan autorë të Evropës Jugperëndimore. më shumë

Izolimi i Kosovës shqetësim për RYCO-n i përcjellë edhe te qeveria gjermane, franceze, italiane dhe austriake

22.03.2017

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti i shoqëruar edhe nga këshilltari i ministrit Shala, Faton Peci po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Berlin. më shumë

Hoti takoi në Francë piktorin me famë botërore, Omer Kaleshi

19.03.2017

Ndër takimet e shumta që pati në Francë, zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, u takua edhe me piktorin me famë botërore, Omar Kaleshimë shumë

Kadare, të ruhet gjuha dhe kultura e pastër shqipe

18.03.2017

Në kuadër të vizitës së zëvendësministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, në Francë, ku realizoi takime të shumta, vizitoi edhe shkrimtarin e mirënjohur shqiptar me famë kombëtare e ndërkombëtare, Ismail Kadaremë shumë

MKRS-ja investon 600 mijë euro për Stadiumin në Viti

17.03.2017

Në vazhdën e investimeve të shumta nëpër komunat e Kosovës, që për qëllim kanë përmirësimin e infrastrukturës sporteve në vend, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi me Komunën e Vitisë, qëllimi i të cilit është përkrahja financiare për projektin “Ndërtimi i Stadiumit në Viti\"më shumë

previous

1-5 Nga 21

next

KOSOVO IN UNESCO