Lajmet

Ministri Kujtim Shala: Letërsia dhe kultura shqiptare humbi poetin e njohur

03.02.2017

Me rastin e vdekjes së shkrimtarit të njohur shqiptar, Dritëro Agolli, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ngushëllon familjen, njerëzit e letërsisë dhe të kulturës, për humbjen e poetit të njohur shqiptar.më shumë

Shtatorja e Anton Çettës vendoset para Institutit Albanologjik

03.02.2017

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot një delegacion të Këshillit Organizativ për Pajtimin e Gjaqeve, të udhëhequr nga Dom Lush Gjergji, Mulla Xhevat Kryeziu dhe Riza Krasniqi, me të cilët bisedoi për procedurat rreth vendosjes së Shtatores së Anton Çettës para Institutit Albanologjikmë shumë

Peja bëhet me Palestër Nacionale të Xhudos

03.02.2017

Në vazhdën e investimeve kapitale në fushën e sportit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi me Komunën e Pejës, me qëllim të “Ndërtimit të Palestrës Nacionale të Xhudos në Pejë”, në të cilën projekt do të investohen 1 milion e 500 mijë euromë shumë

previous

1-3 Nga 3

next

KOSOVO IN UNESCO